online nebankovní úvěr

Konsolidační úvěr

Konsolidační úvěr využívají klienti v případě, když mají problém své půjčky či úvěry splácet. Konsolidační úvěr znamená úpravu a sjednocení různých závazků vůči bankám v jeden závazek pouze jedné bance. Dlužníkovi se tak nejen zmenší celková úroková sazba úvěru, ale také si může podle svých možností zvolit délku jeho splácení.

Tímto způsobem se dlužníkovi sice absolutní dluh nesníží, ale pomůže mu to snížit měsíční či roční splátky. Konsolidace je proces, jehož systém využívá nejen finanční sektor a bankovnictví, ale také trh a obchod, stavitelství a logistika. Rizikem konsolidačního úvěru je jeho delší doba splácení a s tím spojené i placení ceny úvěru, případně další bankovní poplatky. Nevýhodou je i nízký limit pro celkové hodnoty půjček, které se dají u bank konsolidovat. Často tato celková hodnota nesmí přesáhnout 200 tisíc korun.

konsolidacni-uver

Konsolidační úvěr pomůže snížit měsíční či roční splátky

Pro konsolidaci půjček nepotřebuje klient ručitele ani zástavu.

Podmínky, které však musí splnit, jsou tyto:

  • věk alespoň osmnáct let,
  • trvalé bydliště v České republice,
  • trvalý zdroj příjmů,
  • pevná telefonní linka (do zaměstnání),
  • účet u bankovní instituce.

Klient se také může u banky pojistit pro případ neschopnosti splácet. Úvěr je možné kdykoliv předčasně splatit, samozřejmě s poplatkem. Konsolidace půjček však není pro každého klienta tím nejlepším řešením. Tento typ úvěru většinou není poskytnut těm, kteří již mají problémy se splácením svých aktuálních závazků. Proto je u tohoto typu úvěru důležité se pro něj rozhodnout včas. V momentě, kdy vám dluhy přerostou přes hlavu je na konsolidaci většinou pozdě, protože banka vám úvěr nevyřídí. Rozvoj konsolidace půjček sebou přinesla finanční krize. Banky, které produkt spojující více bankovních i nebankovních úvěrů, hlásí velký nárůst zájmu.

Konsolidační úvěr
5 (100%) 4 votes